JAN ZAMOJSKI
- Kategoria: Teatr i film
- Pierwsze logowanie: 08.12.2014
- Sylwetka:
Historyk filozofii, scenarzysta, tłumacz. Urodził się w Poznaniu.
Absolwent Wydziału Filozoficznego Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego w 1979.
Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu filozofii i estetyki.
Zajmuje się historią filozofii medycyny oraz związkami filozofii i sztuk.
Autor monografii naukowej, w której dokonał rekonstrukcji systemu filozofii medycyny Henryka Nusbauma.
Współredaktor wraz z Michałem Musielakiem i współautor monografii naukowej dotyczącej polskiej szkoły filozofii medycyny, w której scharakteryzował postacie i poglądy Tytusa Chałubińskiego, Henryka Nusbauma i Heliodora Święcickiego.
Od 2003 współpracuje w zakresie dramatu filmowego z Podyplomowym Studium Wiedzy o Kulturze przy Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Prowadził także zajęcia dydaktyczne z zakresu scenopisarstwa na - organizowanym przez Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu - Państwowym Kursie Filmowym: Studium Realizacji Telewizyjnej.
- Varia:
26 maja 2011 otrzymał wraz z m.in. prof. dr hab. M. Musielakiem międzynarodowy grant na realizację projektu pt. "Philosophy of Medicine in the Czech Republic, Slovakia and Poland", finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, który był realizowany przez pracowników naukowych Katedry Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ostrawskiego i Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach. Efektem tej współpracy międzynarodowej było opublikowanie dwóch monografii naukowych: "Filozofia medycyny w Czechach i na Słowacji" (wydanej w Polsce) i "Polské filosofické myšlení a medicína" (opublikowanej w Czechach i na Słowacji).
źródło: http://pl.wikipedia.org/
Dzieła wybrane
Poniżej znajdują się odnośniki do plików tekstowych, graficznych i multimedialnych dostarczonych przez autora i/lub Multimikser.
Komentarze:
Brak komentarzy.